Çalışma Saatleri 08:30 -18:00 Pazar Kapalı


Online Check-in

Almış olduğunuz uçak biletinin her havayolunun her parkur ve her bireye göre belirleyip internet üzerinden koltuk, yiyecek ve içecek ve ek bagaj hakkı almış olduğu işlemlerin adı Check-in'dir.

Yurtiçi Uçuşlarda uçuş saatinizden 24 saat önce açılır ve bazı zamanlar dahada erken açıldığı olmuştur. Genellik 24 saat kurulu vardır. Havayolu firmasının değişiklik yapma hakkı bulunmaktadır.

Yurtdışı Uçuşlarda 48 Saat öncesinden Ceck-in işlemleri açılır ister havayolları sayfasından istersenizde Biletbayisi.com/online-check-in/ sayfasından güvenilir bir şekilde ceck-in işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Check-in Faydaları

Check-in işlemlerini gerçekleştirdiğiniz zaman eğer sadece el valiziniz varsa direk uçuş kapısına giderek uçuşunuzu gerçekleştirme imkanınız olur. Saatlerce valiz kuyruğundan bu şekilde kurtulma şansınız var.

Online Check-in'de istediğiniz koltuk, cam kenarı, ekstra diz mesafesi ve açil çıkış koltuklarında rahatlıkla seçme özgürlüğünüz olabilir. Koltuk seçimlerde ilgili havayolları ekstra ücret talep etme olasılığı vardır. Eğer ücret ödemek istemezseniz havayolunun belirlemiş olduğu koltuğu ücretsiz bir şekilde işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Yemek ve Ek Bagaj Alma
Yemek siparişlerinizi erkenden vererek daha uygun fiyatta yemeğinizi yiyebilirsiniz. Bazı havayolları zengin yemek menüsüyle binlerce ceşiti önceden vererek zamandan tasararruf sağlayın.

Bazı uçuşlarda havayolları Yurtiçinde 15 Kğ bagaj ve 8 Kğ el bagaj hakkı vermektedir. Belirlenen maksimum ağırlığa kadar ek bagaj hakkı alabilirsiniz. Check-in işlemleri sırasında daha uygun fiyatlara alma şansınız vardır.

Uçakta Koltuk Seçimi (Check-in) Yapmak

Seyahat etmeyi kim sevmez ki? Hepimiz tüm yılın yorgunluğunu atmak için tatilin gelmesini bekleriz. Özellikle de seyahat etmeyi seven biri iseniz tatil sizin için biçilmiş kaftan olur. Tabi ki rahat bir yolculuk için uçakla seyahat etmek en doğrusu olacak. Hem zamandan kazanacak hem de daha karlı bir tatil yapmış olacaksınız. Uçakta biliyorsunuz birçok sınıf var. Buda sizin ne derece konforlu seyahat etmenizi belirleyecek. Uçakta koltuk seçimi nasıl yapılmalı? Gelin birlikte koltuk seçimi nasıl yapılır göz atalım.

Uçakta En İyi Koltuk Seçimi

Araştırmalarımıza baktığımızda Pegasus, Atlas Global ve Türk Hava Yolları’nın uçakları ile seyahat edecekseniz, bu firmaların filolarında bulunan ve genel olarak kısa seyahatlerde tercih edilen uçağı Airbus A320 oluyor. Bu uçaklarda ki en iyi yerde 1A sınıfı koltuk oluyor.

Bu koltuk diğer koltuklara bakarak daha geniş ve pencere kenarı olması ile rahat oluyor. Bu sayede hem uyurken, hem otururken rahat olacak, dışarıyı görme fırsatını elde edeceksiniz. Üstelik host ce hostesler servis yaparken buradan başlıyor ve devam ediyor yolculuk esnasında ikramlarınızı rahatça içip yiyebilecek, kısa mesafede de olsa rahat edeceksiniz.

Yaz ayları için iyi olsada kışın 1A sınıfı koltukta biraz üşüyebilirsiniz. Çünkü burası diğer yerlere göre kapının arkası olduğundan serin olabiliyor.

Diğer bir dikkat edilecek nokta A320 uçaklarında 15 ile 20 arasında ki rakamlar seçmemek oluyor. Çünkü bu sayılar kanat bölümüne denk geldiğinden gürültülü bölümler olabilir. Tabi eğer denk geldi ise yanınıza bir kulaklık alarak müzik dinlemeyi tercih edin.

Uçak İçinde Koltuk Seçimi

Türk Hava Yolları, Emirats, Lufthansa gibi hava yolu firmalarında ise genel olarak Boening 777 tip uçak kullanılıyor. Bu uçakta ise 16 ile 32 rakamları arasında ki sayıları tercih etmekte fayda var. İkramların ilk buralara yapılması ve hem de ön koltuklar ile arasında ki mesafe diğerlerine göre daha geniş oluyor. Özellikle de uzun boylu insanlar için önemli bir ayrıntı olduğuna dikkat çekmek isterim. Uzun yolculuklarda ön koltuk ile arasında ki fark bazen sıkıntı olabiliyor.

Boening 777 uçakları içinde en az tercih edilen ve ucuz olan kısım 44. 45. Sıralar oluyor. Çünkü burada ki koltuklar hem dar, hem de tam yatmıyor. Birde yiyeceklerin bulunduğu wc ve lavabonun bulunduğu alan burası oluyor.

Yine uçakta ki en iyi koltuk, güvenlik çıkışı olan yerdeki koltuklar olabilir. Çünkü, koltuk aralığı oldukça geniş olup, ayaklarınızı rahatlıkla uzatabiliyorsunuz.

Özellikle yurt dışı seyahatlerinde ve uzun seyahatlerde bazı bilgileri göze alarak alınan koltuklarda rahat etmeniz imkansız olacak. Yani bu püf noktalarına dikkat ederek koltuk seçimi yapabilirsiniz.

Biliyorsunuz ki tatil dönemindeyiz ve herkes seyahat yapmak için uçak bileti alıyor. Bu nedenle uçak bileti alırken, uçakta koltuk seçimi yaparken dikkat etmelisiniz. Böylece daha konforlu seyahat edecek, sıhhatli bir yolculuk geçireceksiniz.

Uçak koltuklarını belirlerken bayan yanı, erkek yanı olmasına da dikkat etmeniz gerekiyor. Sorun yaşamadan seyahat etmiş olacaksınız. Konforlu seyahat için koltuk seçimine dikkat edin.

Uçakta Koltuk Fiyatını Sen Belirle

Uçak içinde seyahat ederken koltuk seçimi önemli bir ayrıntı oluyor. Özellikle de uzun yolculuk yapacak yolculara konforlu koltuk daha iyi geliyor. Tabi uçak biletleri koltuğuna göre ve firmasına göre değişiyor. Sizde kendi bütçenize uygun fiyatı seçmek için bilet sorgulama sistemlerinden faydalanabilir, daha konforlu ve uygun fiyata seyahat edebilirsiniz. 


ONLİNE CHECK-İN

Tur Fiyatı:

En düşük fiyat baz alınmıştır.

En yakın tarih: 2022


(312) 814 25 35

Sizin Belirttiğiniz Saat'te Biz Arayalım.

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için,