Çalışma Saatleri 08:30 -18:00 Pazar Kapalı

Konaklamalı GAP Turu Konaklamalı GAP Turu Konaklamalı GAP Turu Konaklamalı GAP Turu Konaklamalı GAP Turu

Konaklamalı GAP Turu

GAP ( GÜNEY DOĞU ANADOLU ) TURU

1.GÜN:

ANKARA – ANTAKYA – ST PİERRE – HATAY ARKEOLOJİ MÜZESİ – HABİBİ NECCAR – HAVRA

Sabah erken saatlerde Hatay’a varışımızı takiben Hatay’da ücrete dâhil kahvaltı ve Şelaleleri geziyoruz. Kahvaltı sonrası, ilk Hristiyan ayininin gerçekleştiği kaya kilise olan St. Pierre Kilisesini ziyareti ve dünyanın sayılı mozaik müzelerinden olan Hatay Arkeoloji Müzesi gezisi, Farklı medeniyetlere ve dinlere ve sahipliği yapan Antakya sokaklarında; kilise, havra ve cami gibi kutsal mekânların görülmesi. Anadolu’da inşa edilen ilk cami olan Habih- i Neccar Cami, Antakya Katolik Kilisesi ve Antakya Musevi Havrası ziyaretleri. Antakya’da yöresel ürün ve el sanatlarından baharata kadar birçok ürünü bulabileceğimiz Uzun Çarşı’ya hareket serbest zaman ve Otelimizde konaklama.

 

2.GÜN

ADIYAMAN – KARAKUŞ TÜMÜLÜSÜ – ARSEMİA – CENDERE KÖPRÜSÜ - NEMRUT

                Sabah kahvaltısı sonrası Adıyaman’a hareket ediyoruz. Adıyaman’a vardığımızda panoramik şehir turumuzun ardından Kâhta ilçesinden Atatürk baraj gölü kenarında serbest zaman sonrası Nemrut Dağı’na çıkış için hareket ediyoruz. Nemrut Dağı Milli Parkı içinde Karakuş Tümülüs’ü, Cendere Köprüsü, Arsemia’yı (Eski Kale) gezip, Nemrut Dağı yamaçlarında kutsal alanla, Dev Heykellerin görülmesinin ardından dağda dillere destan olan muhteşem Gün Batımını izliyoruz. Akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket ediyoruz.

 

3.GÜN

DİYARBAKIR – HASANKEYF – MİDYAT – TELKÂRİ – MOR GABRİEL MANASTIRI

                Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra erkenden Diyarbakır’a hareket. Panoramik Diyarbakır turumuzdan sonra Hasankeyf’e gidiyoruz. Yol üzerinde bulunan Dünyada kemer açıklığı olarak en geniş köprü ünvanına sahip, Artuklu Beyliği döneminde yapılmış olan Malabadi Köprüsünün görülmesi. Sonrasında Baraj gölü suları altında kalma tehlikesiyle karşı karşıya olan Antik Kent Hasankeyf’in panoramik olarak; Zeynel Bey Türbesi, İmam Sadullah Türbesi, El Rızk Camii, Koç Cami, Tarihi Hasankeyf Köprüsü ve ardından muhteşem taş işçiliği eserleriyle Midyat’a geçiyor, Midyat Konuk Evi’ni ziyaret ediyoruz. Telkâri gümüşçülerinde alışveriş yaptıktan sonra Ardından akşam yemeği ve konaklama için Mardin’e hareket ediyoruz.

 

4.GÜN

MARDİN – DEYRULZAFARAN MANASTIRI – KASIMİYE MEDRESESİ – MARDİN MÜZESİ – ULU CAMİİ

                Sabah otelimizden ayrılıyor ve Mardin gezimize Süryanilerin Metropolit merkezi olan Deyrulzafaran Manastırı ile başlıyoruz. Manastırda; Güneş Tapınağı, Azizler Evi, Mor Hananyo Kilisesi ve Meryem Ana Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Ardından sırasıyla Şehir merkezinde bulunan Kasımiye Medresesi, Mardin Müzesi, Ulu Camii geziyoruz. Ardından Şanlıurfa’daki otelimizde alacağımız akşam yemeğinden sonra dinlenmeye geçiyoruz.

 

5.GÜN

GÖBEKLİTEPE – HARRAN EVLERİ – ŞANLIURFA – URFA MÜZESİ – BALIKLI GÖL – SIRA GECESİ

                Sabah kahvaltıdan sonra otelimizden ayrılıyor ve oradan insanlık tarihinin bu güne dek bulunmuş en eski ibadet merkezi olan ve tarihle ilgili ezberimizi bozan Göbeklitepe’ye geçiyoruz. Buradan Şanlıurfa’ya geçiyoruz. Şanlıurfa’da öğle yemeği için bir mola sonrası Harran’a gidip tarihi eserleri ve ters fincan evleriyle ünlü Harran’ı geziyor ve tekrar Şanlıurfa’ya dönüyoruz. Balıklı Göl, İbrahim Peygamber Mahal’ini geziyoruz ve Tarihi Urfa Bedesteni’nde serbest zamanından sonra ülkemizin en güzel müzelerinden olan Şanlıurfa Müzesini geziyoruz. Ardından otelimizde alacağımız akşam yemeğinden sonra dinlenmeye geçiyoruz.

 

6.GÜN

BİRECİK KELAYNAK KUŞLARI – HALFETİ TEKNE TURU – RUMKALE – SAVAŞANLAR KÖYÜ – GAZİANTEP MÜZESİ – ZEUGMA ANTİK KENTİ – BAKIRCILAR ÇARŞISI – ANKARA

                Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tekne turu için Halfeti’ye gidiyoruz. Rumkale, Savaşanlar Köyü gibi belli başlı alanları gezdikten sonra Birecik’e hareket ediyoruz. Kelaynak Kuşlarının koruma altına alındığı alanın görülmesinden sonra ardından Gaziantep’e hareket ediyoruz. Gaziantep Müzesi’nde, baraj suları altında kalan Zeugma Antik Kenti’nden çıkarılan eşsiz mozaikleri görüyoruz. Tarihi Bakırcılar Çarşıların gezilmesinden sonra akşam yemeği ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Ankara’ya hareket.


GAP TURU

KONAKLAMALI

Tur Fiyatı: -

En düşük fiyat baz alınmıştır.

En yakın tarih: 2019


(312) 814 25 35

Sizin Belirttiğiniz Saat'te Biz Arayalım.

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için,